ČeskyEnglishDeutsch

Kde nás najdete

Mapa

Palackého 1033/24
412 01 Litoměřice
Tel./fax: 416 731 941
E-mail: sabotinov@chrapani.cz

Objednávací doba
Úterý 8-12 h
Středa 8-12 h
Čtvrtek 8-13 h

Léčba chronické rýmy a pocitu neprůchodného nosu

Chronická rýma (buď alergická nebo nealergická) a medikamentózní často vede k nadměrně oteklé nosní sliznici. Pro řešení tohoto stavu se používají různé metody, zejména mucotomie, konchotomie, cryoterapie, aplikace AgNO3, diatermokoagulace, laser-vaporizace. Z uvedených metod má nejlepší výsledky laser-vaporizace. Jejím nedostatkem je, že se po zákroku vytvoří jizva v místě aplikace.Toto místo pak může být zdrojem pocitu tzv. "suché sliznice".

V případě použití RFIT proniká sonda pod sliznici, a tím nedochází k této komplikaci. Výkon se provádí ambulantně a trvá cca 1min na každé straně nosu. Po výkonu má pacient po dobu 2 dnů zvýšený pocit tzv. ,,ucpaného nosu". Efekt výkonu se začíná projevovat cca po 4-5 dnech. Dle naší zkušenosti efekt přetrvává i po 5 roce. Celková úspěšnost je cca přes 90%.

 

Radiofrekvenční indukovaná termoterapie (RFIT)

V posledních cca 5 letech se v medicíně začala používat nová elegantní metoda. Její podstatou je použití radiofrekvenční vlny s frekvencí 500 kHz. Jmenuje se RadioFrekvenčí Indukovaná Termoterapie (RFIT).

Pro ORL odborníky tato novinka přináší výrazné rozšíření spektra ambulantních zákroků. Pomocí zavedení sondy do určitého orgánu se během několika desítek vteřin transformuje radiofrekvenční signál v teplotu max. 80 C. V následujících šesti týdnech dochází k postupnému vstřebávání termicky zpracované tkáně, a tím dojde i k výraznému zmenšení objemu v místě aplikace. Celý proces je naprogramovaný tak, aby nedošlo k přehřátí jak v místě zákroku, tak i v jeho okolí.

V našem zdravotnickém zařízení používáme přistroj Celon ENT, který nám dodala společnost Olympus a který se od roku 1999 osvědčil v praxi v Německu.

 
© 2008-2018 ORL Ordinace Sabotinov s.r.o., IČ: 22794239, Sadová 337/4, 412 01 Litoměřice - Pokratice. Korporace zapsána v OR vedeném KS v Ústí nad Labem pod sp. zn. C 31668. | Všechna práva vyhrazena. [CNW:Counter]
ETORA