ČeskyEnglishDeutsch

Kde nás najdete

Mapa

Palackého 1033/24
412 01 Litoměřice
Tel./fax: 416 731 941
E-mail: sabotinov@chrapani.cz

Objednávací doba
Úterý 8-12 h
Středa 8-12 h
Čtvrtek 8-13 h

Léčba hypertrofie tonsil (nadměrně velké krční mandle)

Rodiče se často setkávají u svých dětí s problémem velkých mandlí. Jedná se buď o genetický stav, ale rovněž může jít o následek opakujících se angín.

Komplikace tohoto stavu jsou následující: noční chrápání s apnoickými pauzami, vada výslovnosti, zvýšená podrážděnost, pocit "knedlíku" v krku a bolest při polykání. Pokud se nejedná o chronické mandle, není vhodné odstranění (tzv. "vyndání krčních mandlí"). V tomto případě se naopak praktikuje chirurgické zmenšení krčních mandlí, které je prováděno v celkové anestézii, avšak vždy s odpovídajícím rizikem pooperačního krvácení. Tento výkon trvá cca 40 min.

V případě použití RFIT tonsil trvá výkon max. 4-5min. Tento zákrok může být proveden jak ambulantně (zejména u starších dětí a u dospělých), tak i v krátkodobé celkové anestézii bez pooperačního krvácení a s minimálním rizikem.

U pooperačního průběhu je nutné počítat s mírným diskomfortem v oblasti krku.

Po šesti týdnech od zákroku jsou tonsily zmenšené o cca 30%, přičemž se jedná o trvalý stav.

 

Radiofrekvenční indukovaná termoterapie (RFIT)

V posledních cca 5 letech se v medicíně začala používat nová elegantní metoda. Její podstatou je použití radiofrekvenční vlny s frekvencí 500 kHz. Jmenuje se RadioFrekvenčí Indukovaná Termoterapie (RFIT).

Pro ORL odborníky tato novinka přináší výrazné rozšíření spektra ambulantních zákroků. Pomocí zavedení sondy do určitého orgánu se během několika desítek vteřin transformuje radiofrekvenční signál v teplotu max. 80 C. V následujících šesti týdnech dochází k postupnému vstřebávání termicky zpracované tkáně, a tím dojde i k výraznému zmenšení objemu v místě aplikace. Celý proces je naprogramovaný tak, aby nedošlo k přehřátí jak v místě zákroku, tak i v jeho okolí.

V našem zdravotnickém zařízení používáme přistroj Celon ENT, který nám dodala společnost Olympus a který se od roku 1999 osvědčil v praxi v Německu.

 
© 2008-2018 ORL Ordinace Sabotinov s.r.o., IČ: 22794239, Sadová 337/4, 412 01 Litoměřice - Pokratice. Korporace zapsána v OR vedeném KS v Ústí nad Labem pod sp. zn. C 31668. | Všechna práva vyhrazena. [CNW:Counter]
ETORA